Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIE ZAZNASZ SPOKOJU

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1978. 04. 17
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy
 • Barwny, 2840 m, 99 min

  Lokacje: Piotrków Trybunalski (areszt śledczy, ul. Wojska Polskiego), Warszawa (bar piwny "Jantar" przy ul. Świętokrzyskiej, pawilony handlowe przy ul. Marszałkowskiej, osiedle mieszkaniowe przy ul. Królewskiej).

Ostry w swej wymowie dramat psychologiczny - tragiczna historia dwóch braci, z których jeden wszedł w konflikt z prawem - obnażający niepokojące zjawisko młodzieżowego marginesu spod znaku "git - ludzi". Tolek zwany Biczem po opuszczeniu więzienia nie zmienił się. Staje na czele bandy gitowców, z którą planuje kolejny skok. Chce się też zemścić na dawnej sympatii, Bożenie, która związała się z byłym członkiem grupy, Gnatem, ten zaś podjął pracę i ustatkował się. Bicz skłania swojego młodszego brata, Janka, do przystąpienia do bandy. Ale Janek staje w obronie Bożeny, którą Bicz chce ukarać za niewierność. Walka między braćmi kończy się śmiercią młodszego - padając po otrzymanym ciosie przebija się własnym nożem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1978
  Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Nagroda ZSMP
  za podjęcie ważnego społecznie tematu młodzieży trudnej w aspekcie problematyki moralnej i wychowawczej
 • 1978
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za rolę męską
  nazwa nagrody "Srebrna Plakietka"
 • 1978
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Wyróżnienie
2022.05.21 07:02:02
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych