Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

EASTERN

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2019
 • Premiera:
  2020. 06. 26
 • Barwny, 75 min

  Lokacje: Warszawa (Mokotów, okolice Pałacu Kultury i Nauki, Fort Wola przy ul. Połczyńskiej), Walendów w gminie Nadarzyn.

Szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?
-"Eastern" jest swoistą adaptacją średniowiecznego prawa zwyczajowego o nazwie Kanun. Nie o Kanun tu jednak chodzi, ale o retropijną tęsknotę coraz częściej rezonującą w konserwatywno - populistycznych narracjach obecnych czasów - mówi Piotr Adamski. - "Eastern" ukazuje dystopijny świat, który rządzi się logiką z przeszłości. Świat, w którym władza (w rodzinie czy w polityce) instrumentalizuje tradycyjne wartości dla własnego interesu. Świat podzielony na Nowaków i Kowalskich oraz jednostkę, która próbuje się z takiej narracji władzy wydostać. "Eastern" czyli western na cywilizowanym wschodzie.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2019
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za odkrycie aktorskie
  uzasadnienie jury: Charyzma, magnetyczna siła ekranowej obecności nawet w ciemnym zoo.
 • 2019
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za muzykę
  za utwór „Monza”; uzasadnienie jury: "Po prostu najlepszy muzyczny utwór. Został w nas, idealnie „siedzi” w filmie. Szacun. Chcemy płytę."
 • 2019
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Dziennikarzy
  za "czerpanie pełnymi garściami z mitów i podań, przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela"
 • 2020
  Odkrycia Empiku-Nominacja w kategorii: Film
 • 2020
  Ischia (Ischia Film Festival)-Nagroda dla najlepszego filmu pełnometrażowego
 • 2020
  Ischia (Ischia Film Festival)-Nagroda za najlepszą reżyserię
 • 2020
  Lublin (Lubelski Festiwal Filmowy)-Nagroda dla filmu pełnometrażowego
  za "brawurowe przysposobienie i przepisanie nieobecnego w polskim kinie gatunku, precyzyjnie rozpisaną historię i dwie odważnie idące po swoje bohaterki. Spełniony debiut"
2024.03.01 04:39:29
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.