Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLACY I NIEMCY

  • Podtytuł: HISTORIA SĄSIEDZTWA
  • Serial dokumentalny - fabularyzowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 4 części x ok. 50 min

Tysiącletnia historia stosunków polsko - niemieckich jest nierzadko przedstawiana w bardzo zniekształcony sposób. Najczęściej mówi się o wojnach, okupacji czy rozbiorach. Taka tematyka odzwierciedla jedynie część wspólnej przeszłości. Tymczasem okazuje się, że wcześniejsze stosunki między Niemcami i Polakami były zazwyczaj przyjazne, nastawione na sąsiedzką współpracę, intensywną wymianę kulturową oraz zgodne współistnienie.
Wspólny projekt filmowy Polski i Niemiec, pokaże na nowo przebieg stosunków tych dwóch nacji. To pierwsza tego typu współpraca niemieckiej telewizji publicznej ZDF i TVN. W serialu nie zabraknie wypowiedzi ekspertów, zainscenizowanych obrazów historycznych i animacji komputerowych. Sceny fabularne przedstawią kluczowe momenty wspólnej historii, takie jak spotkanie cesarza Ottona III z Bolesławem Chrobrym w roku 1000 czy uwolnienie Józefa Piłsudskiego z twierdzy w Magdeburgu w roku 1918.
Każdy z czterech odcinków serialu opowie o innym etapie sąsiedzkich relacji. Pierwszy, pod tytułem „Pokój i wojna”, obejmie czasy od wczesnego średniowiecza, aż do XVIII wieku. Drugi „Wrogowie i przyjaciele” przedstawi okres od rozbiorów Polski do czasów nowożytnych. Trzeci „Połączeni wspólnym losem” opowie o historii diaspory żydowskiej w obu krajach. Natomiast ostatni odcinek „Wrocław – Breslau" pokaże, jak duży wpływ na historię Środkowej Europy miała dolnośląska metropolia, która na przestrzeni lat należała do terytorium sześciu różnych państw.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 04:42:02
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.