Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

I TAK WSZYSTKO WIDZIAŁAM...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 52 min

Film opowiada o losach trzech polskich Żydówek, które przeszły przez piekło zgotowane Żydom przez Niemców. Każda z bohaterek filmu już w okresie dzieciństwa musiała zmierzyć się z pytaniem o sens swojego życia i zweryfikować swoją tożsamość. Film pokazuje jak różne wydarzenia, przeżycia mają wpływ na duchowość człowieka. W filmie występują trzy kobiety które są żydówkami, każda z nich była w getcie i każda na swój sposób szuka swojej tożsamości i miejsca po straszliwych wydarzeniach w ich życiu. Bardzo ważnym aspektem w filmie jest parafia katolicka pod wezwaniem "Wszystkich świętych" która funkcjonowała w Getcie warszawskim gdzie księża narażając życie pomagali żydom przetrwać gehennę. W ogrodach tejże parafii stała malutka figurka Matki Bożej do której bardzo wielu żydów zanosiło swoje prośby i przechodziło na wiarę katolicką. Stella Zylberstain mówi ze nie ma świąt katolickich bez żydowskich, Janina Dawidowicz mówi że wierzy ze Bóg istnieje i nie ma żadnej różnicy czy modlisz się do niego po Hebrajsku czy po polsku czy w jakimkolwiek języku… Film pokazuje wielowarstwowość, złożoność życia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2018
    Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków")-II Nagroda
    w kategorii: Filmy ukazujące losy Polaków żydowskiego pochodzenia
2024.06.06 04:44:17
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.