Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BRYLANTY PANI ZUZY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1971
 • Premiera:
  1972. 03. 21
 • Gatunek:
  Film kryminalny
 • Barwny, 2196 m, 77 min

  Lokacje: Międzyzdroje, Świnoujście (Kanał Piastowski, Wybrzeże Władysława IV, most w Karsiborze), Warszawa (taras widokowy na Okęciu).

Jeden z pierwszych thrillerów w powojennym kinie polskim, zrealizowany na motywach powieści Jerzego Siewierskiego (współautor scenariusza) "Spadkobiercy pani Zuzy". Mimo wyraźnych mankamentów "Brylanty pani Zuzy" wyróżniają się na tle ówczesnej rodzimej produkcji filmowej "temperamentem, szybkością akcji i gwałtownością". Dla części krytyki jest to również jeden ze sprawniej zrealizowanych filmów Pawła Komorowskiego.
Akcja "Brylantów..." dzieje się na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Zuza - szefowa gangu przestępców, ginie w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach. Szajka jednak działa nadal. Krzysztof - jej nowy szef rozwija działalność szpiegowską. Na trop gangu wpada kontrwywiad. Jeden z jego pracowników otrzymuje trudne zadanie rozpracowania siatki od wewnątrz. Dowiaduje się, że samolotem z Kairu ma przylecieć łącznik gangu. Agent podszywa się pod niego i udaje się na punkt kontaktowy. Okazuje się, że człowiek, z którym miał się tam spotkać, to młoda, bardzo atrakcyjna dziewczyna. Po wymianie wstępnych ustaleń rzekomy łącznik i Joanna umawiają się na kolejne spotkanie, tym razem z udziałem szefów gangu. Zanim to jednak nastąpi, agent udaje się do willi nieżyjącej pani Zuzy. Podając się za pracownika ubezpieczeń dowiaduje się od matki nieboszczki istotnych szczegółów śmierci jej córki. Teraz ma już pewność. Zuzę zabili wspólnicy z gangu. Nazajutrz dochodzi do spotkania fałszywego łącznika z kierownictwem szajki w nadmorskiej willi na całkowitym odludziu. Agent dość łatwo przekonuje do siebie Roberta, niezbyt lotnego kochanka Joanny. Gorzej jest z Krzysztofem, "bossem" grupy, który nie ufa nieznajomemu i żąda dowodów jego tożsamości.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:05:10
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl