Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ANGEL EYES

 • Tytuł polski: OCZY ANIOŁA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  2001
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 98 min

Akcja filmu rozgrywa się w ponurej, niebezpiecznej dzielnicy Chicago, rządzonej przez bandy młodocianych opryszków, złodziei, narkotykowych dilerów, groźnych mafiosów. Funkcjonariusze miejscowego posterunku czuwają nad porządkiem i ładem w mieście. Wśród nich wyróżnia się inteligentna, ambitna i odważna policjantka, Sharon Pogue, bezgranicznie oddana służbie. Intensywna praca staje się dla młodej, ładnej kobiety ucieczką od osobistych problemów, bolesnych wspomnień wyniesionych z rodzinnego domu. Sharon wychowała się w rodzinie, gdzie przemoc i awantury były chlebem powszednim. Nie zaznała ciepła, miłości, szczęścia. Kiedy wybrała zawód policjantki, próbowała się przeciwstawić przemocy w rodzinie. Doprowadziła do skazania ojca za pobicie matki, co przypłaciła osobistym dramatem. Sharon jest samotna, nie udziela się towarzysko. Mając złe doświadczenia stroni od mężczyzn, wszystkie znajomości kończą się praktycznie po pierwszej randce. W głębi serca marzy jednak o prawdziwym uczuciu. W scenie otwierającej film Sharon Pogue, wraz z innymi policjantami, bierze udział w trudnej akcji ratowniczej w strugach ulewnego deszczu. Na autostradzie doszło do karambolu, są zabici i ranni. Sharon udziela pierwszej pomocy jednemu z kierowców, który odniósł poważne obrażenia. Nie wiadomo, z jakim skutkiem. Akcja przenosi się rok później. Chicagowska policja wypowiada wojnę przestępcom. Podczas pościgu za uciekającym uzbrojonym bandytą, Sharon nieomal traci życie. Na pomoc spieszy jej nieznajomy mężczyzna. Od tej pory tajemniczy człowiek w ciemnym długim płaszczu, nieogolony, trochę zaniedbany, często pojawia się na jej drodze, obserwuje ją. Kiedy poznają się bliżej, rodzi się między nimi uczucie. Ale Catch jest niedostępny, zamknięty w sobie, niewiele mówi, broni się przed zwierzeniami. Skrywa jakąś tajemnicę z przeszłości, która wywołuje bolesne wspomnienia. Cierpliwa i delikatna Sharon powoli zdobywa zaufanie mężczyzny. Pomaga mu otrząsnąć się z tragedii, którą przeżył przed rokiem. Obydwoje mają za sobą trudne doświadczenia, próbują sobie pomóc nawzajem.
Luis Mandoki połączył w swoim filmie elementy dramatu, thrillera i miłosnej opowieści. Twórca "Białego pałacu" z Susan Sarandon jako kelnerką w hamburgerowym barze, czy "Kiedy kobieta kocha mężczyznę" z Meg Ryan w roli alkoholiczki, która trafia do zakładu odwykowego, i tym razem zaangażował wielką gwiazdę. Wszechstronnie utalentowana Jennifer Lopez - piosenkarka, aktorka, projektantka mody - również wcieliła się w postać, przeżywającą osobiste problemy, próbującą stawić czoło losowi. Autorem zdjęć jest nasz rodak Piotr Sobociński, zmarły w 2001 roku w Kanadzie. Ma on na swym koncie wiele udanych filmów. Jak sam mówił, zawsze wybierał propozycje pozwalające mu współtworzyć obrazem wewnętrzne portrety postaci i klimat relacji między bohaterami. "Oczy anioła", będące pożegnaniem z kinem operatora, który przedwcześnie zakończył karierę, są tego najlepszym przykładem. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Luis Mandoki
   
 • Scenariusz
  Gerald Di Pego
   
 • Zdjęcia
   
 • Scenografia
  Dean Tavoularis
   
 • Muzyka
  Marco Beltrami
   
 • Storyboard
   
 • Obsada aktorska
  Jennifer Lopez
  Sharon Pogue
  James Caviezel
  Catch
  Sonia Braga
  Josephine Pogue, matka Sharon
  Terrence Howard
  Robby
  Jeremy Sisto
  Larry Pogue, ojciec Sharon
  Monet Mazur
  Kathy Pogue
  Victor Argo
  Carl Pogue
  Shirley Knight
  Elenora

ANGEL EYES w internecie

2017.02.11 06:25:24
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman