Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Józef Gruda

 
zwiń

 • 1916. 01. 19
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1950
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Dramaturgiczny PWST w Warszawie
 • 1960
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserski PWST w Warszawie
 • 1981. 05. 27
  Data śmierci
  Kraków

Właściwie: Witold Kościałkowski. Reżyser teatralny i filmowy, dyrektor teatru. W latach 1937-39 studiował nauki społeczne i prawo na Uniwersytecie Wileńskim. Od 1950 pracował jako lektor Generalnej Dyrekcji Teatrów, Oper i Filharmonii oraz "kierownik szkoleniowy" w warszawskim Teatrze Ateneum. W latach 1953-54 sprawował kierownictwo literackie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, w l. 1954-56 Teatrów Dramatycznych we Wrocławiu, w sezonie 1957/58 Teatru im. Jaracza w Olsztynie. W tym okresie zadebiutował jako reżyser teatralny. W następnych latach reżyserował w wielu teatrach w Polsce. W latach 1969-76 był dyrektorem Teatrów Dramatycznych w Szczecinie. Był działaczem amatorskiego ruchu teatralnego, autorem artykułów z zakresu teorii i praktyki teatralnej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

 • 1967
  Spektakl telewizyjny
  Przekład - SZTORM
2020.06.15 01:49:47
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych