Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Tadeusz Frenkiel

 

 • 1896. 04. 10
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1943. 02. 12
  Data śmierci
  rozstrzelany w Stefanówce k. Piaseczna (zarówno data jak i miejsce śmierci podawane za biogramem aktora zamieszczonym w I tomie "Słownika Biograficznego Teatru Polskiego"; z informacji wyrytych na grobie aktora wynika, że mógł zginąć 11 listopada 1943 w Lesie Kabackim); pochowany na Starych Powązkach w Warszawie (kwatera 52-I-30)

Aktor. Po ukończeniu prywatnej szkoły filologicznej P. Chrzanowskiego wstąpił na wydział prawny Uniwersytetu Warszawskiego, którego nie ukończył. Debiutował w 1919 r. na scenie T. Praskiego w Warszawie (wcześniej już występował sporadycznie na scenie). Następnie grał w teatrach krakowskich i znów warszawskich. W czasie II wojny światowej występował w teatrach jawnych w Warszawie. Poza aktorstwem zajmował się również reżyserią. W 1939 r. wydał wspomnienia o ojcu pt. "Mieczysław Frenkiel".

Pochodził z rodziny aktorskiej, był synem cenionych aktorów Mieczysława Frenkla i Stanisławy Pysznik, mężem aktorki Anieli Tarnowicz.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1939
  Film fabularny
  Obsada aktorska (antagonista Turwida na kongresie)
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (hetman Ożarowski)
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (doktor Zygmunt Pawlicki, lekarz w Radoliszkach)
 • 1937
  Film fabularny
  Obsada aktorska (reporter radiowy; wystąpił w polskiej wersji filmu)
 • 1937
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Francuz na dworze księcia; nie występuje w napisach)
 • 1937
  Film fabularny
  Obsada aktorska (doktor Zygmunt Pawlicki, lekarz w Radoliszkach)
 • 1936
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Anatol Korda)
 • 1934
  Film fabularny
  Obsada aktorska (członek gangu zatrudniający się jako lokaj Nadolskiego )
 • 1925
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Bohdan, syn Wyszomirskiego)
2021.05.07 01:53:29
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych