Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Barbara Fijewska

Barbara Fijewska - galeria
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 

  • 1919. 10. 06
    Data urodzenia
    Warszawa
  • 2005. 01. 01
    Data śmierci
    Warszawa; pochowana w katakumbach na Starych Powązkach

Aktorka, choreograf i reżyser teatralny. Ukończyła Szkołę Baletową Tacjanny Wysockiej. Do 1939 występowała w zespole Henryka Małkowskiego, który przygotowywał przedstawienia dla dzieci w Teatrze Wielkim w Warszawie. Podczas wojny pracowała w Fabryce Kabli w Ożarowie oraz była słuchaczką Studia Teatralnego Iwo Galla. Uczestniczyła w powstaniu warszawskim, po którego upadku została wywieziona do obozu jenieckiego w Bergen-Belsen. Po zakończeniu wojny występowała w Teatrze im. Bogusławskiego założonym przez Leona Schillera w Lingen. W grudniu 1945 powróciła do Polski. Przez krótki czas występowała w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu, a następnie w Teatrze Wojska Polskiego w Łodzi. W roku 1949 została zaangażowana do Teatru Polskiego w Warszawie. Była wykładowcą łódzkiej PWSA. W latach 60-tych zajmowała się reżyserią teatralną.

Siostra aktorów Tadeusza Fijewskiego i Włodzimierza Fijewskiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.09.06 00:43:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency