Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

150 NA GODZINĘ

  • Tytuł alternatywny: STO PIĘĆDZIESIĄT NA GODZINĘ
  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1971
  • Premiera:
    1972. 08. 04
  • Gatunek:
    Komedia, Film obyczajowy
  • Barwny, 2449 m, 85 min

    Lokacje: Lublin (starówka, Brama Krakowska, osiedle LSM), Zaklików (Kościół Świętej Trójcy), Kozłówka (pałac), Częstoborowice (kościół), Bazar w gminie Rybczewice.

Ojciec Marcina Dębika chce dorobić się fortuny hodując ślimaki na eksport. Mają mu w tym pomagać trzy dorastające córki. Na jedynaka nie bardzo może liczyć, ponieważ Marcin nie przejawia żadnych zainteresowań gospodarką i eksperymentem ojca. Marzy o ucieczce do miasta, chce kupić wóz. W dniu, kiedy przez przypadek trafił do modnej miejscowości letniskowej Kossówka i zrobił furorę w tamtejszym snobistycznym klubie - jego marzenia stały się obsesją. Po awanturze wywołanej na wiejskiej zabawie i kłótni z ukochaną Anią ucieka do miasta. Instalują się u stryjka, który prowadzi w Lublinie zakład fotograficzny. Wkrótce staje się prawą ręką pana Łukasza, a po jego nieoczekiwanej śmierci - dziedziczy po nim spadek. Unowocześnia studio fotograficzne, stosuje nieznane dotąd sposoby reklamy, ma pełne ręce roboty. Nie zapomina jednak w jakim celu przybył do miasta i odkłada każdy grosz na samochód. W jego zakładzie zjawiają się któregoś dnia trzej młodzi Wróblowie - synowie bogatego wiejskiego gospodarza, sąsiada i wiecznego antagonisty rodziny Dębików, nie kryją zazdrości proponują Marcinowi przyjaźń. Przychodzi także Ania. Pragnie zrobić sobie zdjęcie do legitymacji studenckiej, zdała bowiem pomyślnie egzaminy na wyższą uczelnię. Jej Marcin nie może zaimponować. Jej jedynej, chociaż bardzo mu na tym zależy. Do sumy potrzebnej na kupno samochodu brakuje jeszcze czterdziestu tysięcy. Marcin jedzie więc na wieś i prosi o pożyczkę ojca, który po wielu wahaniach ustępuje. Marcin ma więc wymarzonego cynobrowego "Pontiaca". Na widok samochodu wiozącego pięknie wystrojone panny Dębikówny do kościoła, Wróblowie zielenieją najpierw z zazdrości, a potem godzą się z sąsiadami i postanawiają ożenić swych synów z pannami, które do tej pory uważali za najgorszą partię we wsi. Nikt nie wie, nawet sam Marcin, że "Pontiac" to sterta szmelcu, sprytnie spreparowana przez kombinatora - sprzedawcę. Spala mnóstwo benzyny, wymaga ciągłych remontów i wkrótce koszt jego utrzymania przekracza możliwości Marcina. Po kraksie, w której samochód ulega całkowitemu zniszczeniu, Marcin wyjeżdża z wioski na motorowerze odziedziczonym po stryju Łukaszu. Tymczasem Wróblowie obiecują pomóc Dębikom w wyremontowaniu "Pontiaca" jeśli ci ostatni dadzą go córkom w posagu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 02:22:05
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.