Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Ingmar Villqist

Ingmar Villqist - galeria

 
zwiń

 • 2004
  Nagroda
  Nagroda Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury
 • 2005
  Nagroda
  "Orzeł Śląski" za "niepodważalną wartość oraz wkład do kultury narodowej"
 • 2015
  Nagroda
  Tele-Splendor im. Włodzimierza Ławniczaka dla twórcy "swobodnie poruszającego się w świecie słuchowisk i spektakli telewizyjnych", Nagroda Teatru Polskiego Radia

Właściwie: Jarosław Świerszcz.
Dramatopisarz, reżyser, historyk sztuki. W latach 1989-94 dyrektor artystyczny Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, w latach 1994-2000 wicedyrektor Narodowej Galerii Sztuki "Zachęta" w Warszawie, w latach 1991-97 wykładowca ASP w Krakowie i ASP w Katowicach, w latach 1997-2004 wykładowca ASP w Warszawie, obecnie wykładowca w Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2001-2006 etatowy reżyser w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W latach 2008-2010 Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Autor wielu dramatów dramatów.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

 • 2003
  Spektakl telewizyjny
  Autor - FANTOM
 • 2003
  Spektakl telewizyjny
  Autor - 51 MINUT
 • 2001
  KOSTKA SMALCU Z BAKALIAMI w BEZTLENOWCE
  Spektakl telewizyjny
  Autor - KOSTKA SMALCU Z BAKALIAMI
 • 2001
  BEZTLENOWCE w BEZTLENOWCE
  Spektakl telewizyjny
  Autor - BEZTLENOWCE
 • 2000
  Spektakl telewizyjny
  Autor - NOC HELVERA

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2010
  Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") Nagroda za najlepszy debiut w konkursie "Nowe Kino Polskie"
 • 2010
  Katowice (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Regiofun) II Nagroda w Konkursie Filmów Fabularnych

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2020.01.01 03:37:57
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski