Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Wojciech Dzieduszycki

Wojciech Dzieduszycki - galeria

 
zwiń

 • 1912. 06. 05
  Data urodzenia
  Jezupol k. Stanisławowa
 • 1996
  Nagroda
  Nagroda Artystyczna Polskiej Estrady "Prometeusz"
 • 1997
  Nagroda
  Doroczna Nagroda Wrocławia przyznawana przez radę miejską
 • 2000
  tytuł Doctora Honoris Causa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (20.11)
 • 2008. 05. 01
  Data śmierci
  Wrocław; pochowany na Cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida

Dziennikarz, krytyk muzyczny i teatralny, śpiewak, piosenkarz, konferansjer, autor tekstów piosenek. Ukończył konserwatorium we Lwowie, równocześnie studiował mechanikę rolną na Politechnice Lwowskiej. Debiutował w partii Leńskiego w "Eugeniuszu Onieginie" w Operze Stanisławskiej. Następnie występował w operach, m. in. we Lwowie i Florencji. W czasie wojny więziony w obozach koncentracyjnych. W sezonie 1945/46 był dyrektorem Teatru Kameralnego TUR w Krakowie. Od 1946 związany z Wrocławiem, współautor znanego kabaretu "Dymek z papierosa".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

 • 1983
  Piosenka: - Słowa
 • 1979
  SZALEJĄCY TEATRZYK (1) w STRACHY
  Utwory muzyczne: - Słowa
2021.05.01 00:42:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego