Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Kazimierz Brodzikowski

Kazimierz Brodzikowski

 
zwiń

 • 1897. 01. 08
  Data urodzenia
  Włocławek
 • 1921
  Wykształcenie
  Państwowa Szkoła Dramatyczna w Warszawie
 • 1922
  Debiut teatralny
  w przedstawieniu Reduty (w l.1922-23 uczęszczał do Instytutu Reduty)
 • 1956
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1979. 07. 12
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Starych Powązkach

Aktor. Występował na deskach wielu teatrów, m. in. w Wilnie, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie. Następnie osiadł w Częstochowie, gdzie był aktorem (1934/35), a później do wybuchu wojny także reżyserem i dyrektorem Miejskiego Teatru Kameralnego. Podczas wojny pracował jako urzędnik. Po wojnie przeniósł się do Krakowa, grywał także w teatrach w Bielsku-Białej, Szczecinie, Łodzi i Warszawie (do emerytury w 1968 r.).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

 • 1983
  Spektakl telewizyjny
  Przekład - NA ŁASKAWYM CHLEBIE
 • 1973
  Spektakl telewizyjny
  Przekład - GRACZE
 • 1963
  Spektakl telewizyjny
  Przekład - NA ŁASKAWYM CHLEBIE
2020.06.22 00:46:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl