Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Ryszard Cieślak

Ryszard Cieślak

 
zwiń

 • 1937. 03. 09
  Data urodzenia
  Kalisz
 • 1961
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Oddział Lalkarski przy Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie
 • 1990. 06. 15
  Data śmierci
  Houston w USA; pochowany na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu

Aktor, reżyser, pedagog. Od 1961 członek zespołu Teatru 13 Rzędów w Opolu, który od 1965 działał we Wrocławiu pod nazwą Teatru Laboratorium. Z zespołem Jerzego Grotowskiego przebył całą drogę twórczych poszukiwań i przeobrażeń, biorąc udział we wszystkich jego spektaklach. Był też współreżyserem ostatniego przedstawienia Grotowskiego "Apocalypsis cum figuris". Uczestniczył w występach zagranicznych Teatru Laboratorium, wykładał na uniwersytetach, prowadził warsztaty teatralne. Zdobył tytuł "najwybitniejszego aktora off-Broadway sezonu 1969/70", po raz pierwszy przyznany aktorowi nie anglojęzycznemu przez krytykę nowojorską. W 1982 wyjechał na stałe z kraju. Występował w spektaklu "Mahabharata" Petera Brooka, wziął też udział w filmowej wersji tego przedsięwzięcia. Przez ostatnie 4 lata prowadził zajęcia ze sztuki aktorskiej na eksperymentalnym wydziale teatralnym Uniwersytetu Nowojorskiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1989
  THE MAHABHARATA
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (Dhritharashtra)
 • 1977
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Adam)
 • 1962
  Etiuda szkolna
  Obsada aktorska
 • Bohater
  schowaj

 • 2014
  Film dokumentalny - fabularyzowany
  Bohater
 • 1994
  Film dokumentalny
  Bohater
2021.01.13 00:40:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski