Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Paweł Pitera

Paweł Pitera - galeria

 
zwiń

 • 1952. 02. 15
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1976
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego
 • 1980
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi

Reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych, zajmuje się też reżyserią teatralną.

Syn krytyka filmowego Zbigniewa Pitery.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2008
  Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Platynowy Bilet
 • 2004
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów) I Nagroda w kategorii filmu dokumentalnego za "syntetyczne głębokie ujęcie istoty nauczania i posługi papieża Jana Pawła II. W świetle Ewangelii Papież odczytuje znaki czasu. Duch św. wskazuje Drogę. Jan Paweł II woła: Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi. Sam otwiera je wszędzie, gdzie jako Pasterz Kościoła, mimo wszelkich przeciwności, pielgrzymuje. Sam sobą, swym cierpieniem, miłością głosi Ewangelię i wzbudza nadzieję"
 • 1984
  Avellino (MFF Neorealistycznego) II Nagroda
2020.09.01 00:30:59
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor