Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Ewa Wyszomirska

Ewa Wyszomirska

 
zwiń

 • 1943
  Data urodzenia
 • 1967. 11. 25
  Debiut teatralny
 • 2001
  Nagroda
  wyróżnienie za rolę Janiny Węgorzewskiej w "Matce" Witkacego w Teatrze im.Kochanowskiego w Opolu na XXVI Opolskich Konfrontacjach Teatralnych

Aktorka. Początkowo była aktorką teatrów lalkowych: Teatru im. Smolki w Opolu (1967-73, 1974-89), Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu (1973-74). Od 1989 jest aktorką Teatru im. Kochanowskiego w Opolu.
Córka aktora Bronisława Kassowskiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 2016
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (Halina Anusewicz)
  odcinki:
  WARUNEK ZMARTWYCHWSTANIA (5)
 • 2004 - 2021
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (2 role: emerytowana nauczycielka muzyki, która rozmawiała w parku z Karoliną Nachorską, przybraną siostrą Pawła i Mariusza Krzyżanowskich; Aniela, właścicielka mieszkania w którym pokój wynajmował Patryk Skalsky)
 • 2000
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (sklepowa)
  odcinki:
  8
 • 2000
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (baba)
  odcinki:
  KIEPSKA BAJKA O ZŁOTYM JAJKU (30)
 • 1998 - 1999
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (wróżka)
 • 1982
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska

Ewa Wyszomirska w internecie
schowaj

2021.01.04 02:05:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl