Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Krzysztof Pankiewicz

Krzysztof Pankiewicz

 
zwiń

 • 1933. 09. 16
  Data urodzenia
  Pruszków
 • 1956. 04. 03
  Debiut teatralny
  scenograficzny; w Teatrze Młodego Widza w Krakowie
 • 1964
  Nagroda
  I Nagroda za scenografię "Zbrodni i kary" w Teatrze Powszechnym w Warszawie na III Festiwalu Sztuk Rosyjskich i Radzieckich w Katowicach
 • 1973
  Egzamin eksternistyczny
  reżyserski
 • 2001. 12. 15
  Data śmierci
  Warszawa

Właściwie Krzysztof Żrałek.
Scenograf teatralny. Studia na wydziale architektury rozpoczął na Politechnice Warszawskiej w 1951 roku. Po roku przeniósł się na Akademię Sztuk Pięknych, a w 1954 roku na wydział scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracę zawodową rozpoczął w 1956 roku w krakowskim Teatrze Młodego Widza. Swoje prace scenograficzne, a od 1973 roku także reżyserskie realizował w teatrach dramatycznych i muzycznych całego kraju - Zielona Góra, Jelenia Góra, Poznań, Olsztyn, Katowice, Kielce, Warszawa, Lublin, Koszalin, Wrocław. Pracował na tekstach klasycznych polskich (Słowacki, Wyspiański) i obcych(Goldoni, Szekspir, Czechow), realizował się także w dramaturgii współczesnej (Kafka, Brecht, Mrożek, Różewicz, Witkacy). Współpracował z Henrykiem Tomaszewskim przy wielu wrocławskich pantomimach. Ostatnie 20 lat pracy poświęcił warszawskiemu Teatrowi Polskiemu.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.12.07 00:23:24
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski