Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Stanisława Stępniówna

Stanisława Stępniówna

 
zwiń

 • 1914. 03. 19
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1935
  Egzamin eksternistyczny
  ZASP
 • 1955
  Odznaczenie
  Medal 10-lecia PRL
 • 1984
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 2001. 02. 13
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Cmentarzu Bródnowskim

Aktorka. Skończyła szkołę rytmiki i plastyki prowadzoną przez Tacjannę Wysocką. Po ukończeniu gimnazjum wstąpiła do Instytutu Reduty. W 1935 roku została zaangażowana przez Iwo Galla do Teatru Kameralnego w Częstochowie. Kiedy Iwo Gall obejmował dyrekcję teatrów peryferyjnych TKKT w Warszawie, przyjechała z nim do stolicy. Wkrótce Arnold Szyfman przyjął ją w poczet aktorów Teatru Polskiego, w którym występowała do wybuchu wojny. W 1939 roku zdążyła jeszcze zagrać główną rolę w filmie "Włóczęgi", u boku Szczepcia i Tońcia. Do wybuchu powstania warszawskiego pracowała jako kelnerka. Po obozie w Pruszkowie i tułaczce popowstaniowej, najszybciej jak mogła wróciła do zburzonej Warszawy. Kilka miesięcy była w Teatrze Nowej Warszawy (od czerwca do września 1945), a następnie trzy sezony była aktorką w Miejskich Teatrach Dramatycznych. W sezonie 1948/49 wróciła do Teatru Polskiego. W latach 1952-57 występowała w Teatrze Domu Wojska Polskiego, od 1957 roku - Dramatycznym. W 1976 roku przeszła na emeryturę.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1972
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska (Kobieta)
 • 1972
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska (Janina)
 • 1971
  Film fabularny - telewizyjny
  Obsada aktorska
 • 1970
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska (Zuzanna Brissard)
 • 1968
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska
 • 1939
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Krysia Dorn)
2021.02.21 01:27:08
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego