Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Karol Obidniak

Karol Obidniak - galeria

 
zwiń

 • 1923. 11. 04
  Data urodzenia
  Krosno
 • 1950
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Państwowa Wyższa Szkoła Aktorska w Krakowie
 • 1992. 11. 24
  Data śmierci
  Łódź; pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie

Aktor, reżyser, kierownik artystyczny teatru, dramaturg. W czasie wojny przebywał we Francji i Anglii. W latach 1950-51 występował w Teatrze Dramatycznym w Poznaniu, w latach 1951-52 w Teatrze Miejskim w Świdnicy, w latach 1952-55 był aktorem Teatru Dolnośląskiego w Jeleniej Górze. W latach 1955-58 był zaangażowany w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie, w latach 1958-61 w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Na scenie łódzkiej zadebiutował jako dramaturg. W sezonie 1961/62 przeszedł do zespołu łódzkiego Teatru im. Jaracza. W latach 1962-66 był aktorem Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu. Następnie wrócił na stałe do Łodzi i w latach 1967-75 występował w Teatrze im. Jaracza. W latach 1981-82 kierował łódzkim Teatrem im. Tuwima. Autor wielu sztuk teatralnych. Członek Związku Literatów Polskich.

Brat reżyserki teatralnej Aliny Obidniak.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2022.11.25 01:04:54
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych