Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Henryk Giżycki

Henryk Giżycki - galeria
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

 
zwiń

 • 1940. 02. 01
  Data urodzenia
  Jankowce k. Leska
 • 1964
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Krakowie
 • 1983
  Nagroda
  Ministra Kultury i Sztuki II stopnia za osiągnięcia w twórczości reżyserskiej i kierowaniu teatrem
 • 1998. 06. 07
  Data śmierci
  Kraków

Aktor i reżyser teatralny. Pracował w teatrach: Polskim w Bielsku (1964/65), im. Żeromskiego w Kielcach (1965-67), a także w Teatrach Dramatycznych w Szczecinie (1967-70). W latach 1971-73 grał w Starym Teatrze w Krakowie. Od września 1973 do stycznia 1976 był kierownikiem i reżyserem Teatru "eref 66" w Krakowie, od 1974 był równocześnie aktorem w zespole Teatru Ludowego w Nowej Hucie. W latach 1976-79 kierował Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach. W latach 1979-89 był dyrektorem i kierownikiem artystycznym Teatru Ludowego w Nowej Hucie. Jego największym osiągnięciem reżyserskim stało się "Betlejem Polskie" Lucjana Rydla. W latach 90., niezwiązany już z żadną sceną instytucjonalną, powołał własną teatralną firmę "Tespis", gdzie zrealizował kilka spektakli.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.03.15 00:35:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego