Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Henryk Czyż

 
zwiń

 • 1923. 06. 16
  Data urodzenia
  Grudziądz
 • 1975
  Nagroda
  Ministra Kultury i Sztuki I stopnia
 • 1977
  Nagroda
  Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji
 • 1978
  Nagroda
  Państwowa I stopnia za całokształt działalności artystycznej
 • 2002
  Nagroda
  Doroczna Nagroda Ministra Kultury w dziedzinie muzyki
 • 2003. 01. 16
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Powązkach Wojskowych

Kompozytor, dyrygent, pisarz muzyczny. Studiował prawo i filozofię na Uniwersytecie im. Kopernika w Toruniu (1946-48) oraz kompozycję i dyrygenturę w PWSM w Poznaniu. Był dyrygentem wielu orkiestr w całym kraju, w latach 1957-60 i w latach 70. kierownikiem artystycznym Filharmonii Łódzkiej, a w latach 1963-67 Filharmonii Krakowskiej. Wydał wiele książek o tematyce muzycznej. Autor utworów orkiestrowych, kameralnych, fortepianowych, wokalno-instrumentalnych, wokalnych , scenicznych, muzyki rozrywkowej, teatralnej i filmowej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.11.04 00:27:05
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor