Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Julia Popławska

Julia Popławska
Fot. Tomasz Sternicki

 

 • 1973. 05. 17
  Data urodzenia
  Łódź

Reżyserka filmów dokumentalnych. Absolwentka Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz kursu dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2019
  Warszawa (Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz) I Miejsce
 • 2016
  Heerlen - Akwizgran (Dutch Mountain Film Festival) Nagroda "Best Newcomer Award"
 • 2016
  Ajuntament de Figaró–Montmany (Nature and Cinema Exhibition "ForadCamp") 08590 Figaró-Montmany Sponsors ForadCamp Ajuntament de Figaró–Montmany (Nature and Cinema Exhibition "ForadCamp") Nagroda Granollers Cultural Association
 • 2015
  Tegernsee (Internationales BergFilm Festival) Grand Prix
 • 2015
  Nowy Jork (Imagine Science Film Festival) Wyróżnienie
 • 2011
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Wyróżnienie
 • 2011
  Guia de Isora (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "MiradasDoc") nagroda dla najlepszego krótkometrażowego dokumentu

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.12.15 01:38:38
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman