Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Eugeniusz Bożyk

Eugeniusz Bożyk
Fot. Archiwum PWSFTviT w Łodzi

 
zwiń

 • 1912. 12. 01
  Data urodzenia
  Rawa Ruska
 • 1964
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1983. 05. 09
  Data śmierci
  Kraków; podawana jest także data 5.09.1983; pochowany na Cmentarzu Rakowickim (kwatera IIIb wschodnia)

Scenograf, malarz. W latach 1935-39 i 1944-46 studiował w krakowskiej ASP. W latach 1939-41 pracował w polskim Teatrze Miniatur we Lwowie jako artysta malarz i kierownik pracowni dekoratorskiej. Po wojnie kończąc studia pracował jako kierownik pracowni dekoratorskiej w teatrach krakowskich: Starym, Siedem Kotów, następnie w Teatrach Dramatycznych. Od 1948 wykładał w Studium Scenografii przy Wydziale Architektury ASP, w latach 1950-55 był adiunktem na Wydziale Scenografii tej uczelni. W latach 1955-71 działał w Łodzi, m. in. jako scenograf filmowy, wykładał w szkole teatralnej, współpracował z Teatrem Powszechnym. W 1971 objął stanowisko kierownika technicznego Starego Teatru w Krakowie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.04.19 00:23:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor