Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ODEZWIJ SIĘ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1976
  • Barwny, 41 min

    Widowisko powstało w cyklu "Prosto z życia".

Akcja widowiska zaczyna się w 1964 roku. Bohaterka - Agnieszka, asystentka na wyższej uczelni, mieszka w hotelu dla młodych pracowników naukowych. Odróżnia się od reszty mieszkańców, jest zagubiona i zamknięta w sobie, co wyzwala w otoczeniu złośliwe reakcje, przeradzające się w akty zbiorowej psychicznej agresji. Uznana zostaje w końcu za osobę nerwowo chorą i zabrana siłą do szpitala. Po dziesięciu latach, chociaż ukrywa się po ucieczce ze szpitala, zgłasza się do znanego reportera i opowiada swoją historię. Dziennikarz idzie tropem jej historii, rozmawia z ludźmi, którzy brali udział w tej okrutnej "zabawie w Agnieszkę". Chce zorganizować ponowne badanie psychiatryczne, ale Agnieszka bojąc się zasadzki - ucieka. Widowisko kończy się apelem: "Agnieszko, gdziekolwiek jesteś - odezwij się".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ZABAWA W AGNIESZKĘ
Reportaż
AutorKrzysztof Kąkolewski
2017.02.11 02:12:33
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego