Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TO NIEMOŻLIWE KOCHANIE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1973
  • Premiera:
    1973. 09. 27
  • 130 min (cz. 1 - 70 min, cz. 2 - 60 min)

    Premiera 2 części spektaklu: 4 października 1973.

Dwuczęściowe widowisko sensacyjne według powieści "Sześć tygodni w Reno". Nazwisko autora - Patrick Quentin - jest dobrze znane miłośnikom kryminałów. Nazwisko, a właściwie zbiorowy pseudonim dwóch amerykańskich autorów powieści detektywistycznych Richarda W. Webba i Hugha C. Wheelera.
W Reno w stanie Nevada ma okazałą posiadłość młoda milionerka Lorraine Pleygel. Bawi tam właśnie liczne towarzystwo, między innymi trzy rozwodzące się pary małżeńskie. Piękna Lorraine zaprasza również znaną gwiazdę filmową Iris Duluth z mężem Piotrem. Gospodyni zapewnia gościom liczne rozrywki i atrakcje. Ma też dla nich niespodziankę, która wywołuje w towarzystwie konsternację. Dobry nastrój nie opuszcza jednak zebranych - do chwili, gdy pojawi się pierwsza śmiertelna ofiara, nie wiadomo, wypadku czy morderstwa. Za nią pójdą następne. .
Dorota Flanders i Janet Laguno nie żyją. Obie miały wkrótce rozwieść się ze swymi mężami, którzy siłą rzeczy znaleźli się w kręgu podejrzanych Jednak w obu przypadkach przyczyna śmierci nie była jasna. Trzecia z niedoszłych rozwódek, Fleur Wykoff, cudem uniknęła śmierci w wypadku samochodowym. Czy ktoś specjalnie uszkodził hamulce w jej samochodzie? Czy ona również miała zginąć? Pojawia się coraz więcej pytań. Jest także kolejna śmiertelna ofiara. Zaproszeni przez Lorraine Pleygel goście zaczynają podejrzewać, że w domu pięknej milionerki grasuje niebezpieczny maniak, który zabija bez żadnych motywów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SZEŚĆ TYGODNI W RENO
AutorPatrick Quentin
PrzekładIrena Doleżal-Nowicka
2021.06.21 00:13:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski