Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ON CZY NIE ON?

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Premiera:
    1995. 02. 01
  • 96 min

Współczesna komedia francuska ze zgrabnym wątkiem kryminalnym. Gabriel Arout (ur. 1909), autor m.in. "Balu porucznika Helta", zaliczany jest do grona twórców "zręcznych utworów do natychmiastowej konsumpcji", przeznaczonych dla teatru bulwarowego. Choć jednocześnie historycy literatury podkreślają, że ten autor zawsze stawiał sobie nieco większe wymagania. Akcja komedii rozgrywa się w Londynie. W domu zapoznanego kompozytora zaczyna pojawiać się łudząco do niego podobny i wielce czarujący - nie wiadomo - sobowtór, brat bliźniak czy oszust. Cała rodzina, nawet żona, daje się zwieść niezwykłemu podobieństwu. Wkrótce potwierdza się powiedzenie: "zbyt uprzejmy, aby był uczciwy". Sytuacja komplikuje się, gdy na scenę wkracza inspektor policji. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ON CZY NIE ON?
AutorGabriel Arout
PrzekładHenryk Rostworowski
2017.03.27 00:42:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman