Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BRAMA PAMIĘCI

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Barwny, 21 min

Stare Miasto w Lublinie stało się miejscem, którego się unika - siedliskiem pijaków i bandytów. Tomasz Pietrasiewicz zapragnął je zmienić, sprawić, by ludzie znów je chętnie odwiedzali. Dlatego w 1990 roku, wraz z kolegami tworzącymi Teatr NN, postanowił odrestaurować dla teatru Bramę Grodzką i sąsiadujący z nią budynek. Właśnie ta brama jest dla niego centrum świata, miejscem w pobliżu którego styka się Wschód z Zachodem, Północ z Południem. W przeszłości po jednej stronie żyli chrześcijanie, po drugiej - żydzi, w pobliskiej kaplicy św. Trójcy katolicyzm mieszał się z prawosławiem, opodal modlili się ewangelicy. Film, pokazując działalność Teatru NN, przypomina zbudowaną na fundamencie tolerancji przeszłość Lublina, uświadamia, jakie ślady pozostawiła ona w kulturze i jakich spustoszeń dokonała w niej wojna, nieodwracalenie niszcząc wielonarodowość miasta.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:54:58
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor