Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GDY KRÓLOWAŁY GWIAZDY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1975
  • Czarno-biały, 35 mm, 2016 m, 20 min

Film przedstawiający najpopularniejsze gwiazdy polskiego kina lat 1930-1939. Opowieść o wielkich gwiazdach polskiego kina międzywojennego. O swoich artystycznych dokonaniach i atmosferze, panującej w przedwojennym światku filmowym, mówią jego luminarze: Jadwiga Andrzejewska, Helena Grossówna, Jadwiga Smosarska, Tadeusz Białoszczyński, Ludwik Sempoliński, Elżbieta Barszczewska. Swoje kariery wspominają także inżynier Józef Bartczak i profesor Stanisław Wohl, przytaczając przy okazji anegdoty, związane z ich współpracą z różnymi aktorkami i aktorami. Ilustracją części "mówionej" dokumentu Grabowskiego są liczne fragmenty i migawki z przedwojennych filmów, takich jak m.in. "Strachy" z Eugeniuszem Bodo, "Mały marynarz" i "Zapomniana melodia" z Heleną Grossówną, "Barbara Radziwiłłówna" z Jadwigą Smosarską, "Kościuszko pod Racławicami" z Tadeuszem Białoszczyńskim, "Trędowata" z Elżbietą Barszczewską, "Znachor" z Kazimierzem Junoszą Stępowskim.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:44:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl