Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1983
 • Gatunek:
  Film muzyczny, Reportaż, Dokument fabularyzowany
 • Barwny, 78 min

  Okres zdjęciowy: lipiec - październik 1983.

Fabularyzowany dokument o grupie Maanam - jednym z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych, którego szczyt popularności przypadł na lata osiemdziesiąte. Niejako "przy okazji" reżyserowi udało się także nakreślić interesujący obraz młodzieżowej subkultury, związanej z muzyką rockową w Polsce. Akcja filmu zaczyna się latem 1983 roku. Zespół Maanam odbywa tournee po kraju. Kamera wyławia co ciekawsze i pikantniejsze fragmenty trasy koncertowej: warszawską konferencję prasową, prowadzoną przez dziennikarza muzycznego Dariusza Michalskiego; bójkę na widowni podczas jednego z występów; rozdawanie autografów i podpisywanie płyt itp. Sceny stricte dokumentalne (ok. 25% filmu) przeplatają się z inscenizowanymi. Głównymi postaciami "Czuję się świetnie" są oczywiście Kora i Marek Jackowscy - charyzmatyczna wokalistka oraz lider i kompozytor większości piosenek grupy, którzy podówczas byli małżeństwem. Ona opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie i fascynacjach literacką klasyką, on zwierza się z niepokojów dotyczących przyszłości, kiedy będzie musiał rozstać się z rockiem. Głównymi zaletami filmu Waldemara Szarka są doskonałe zdjęcia, żywa narracja i liczne momenty humoru, a nawet ironii. Krytyka wprawdzie oceniła dzieło Szarka nieco poniżej lepszego aktorsko "A Hard Day's Night" z Beatlesami, kipiącego rozbuchaną wyobraźnią "The Song Remains the Same" z udziałem legendarnych Led Zeppelin czy "Ostatniego walca", dokumentującego koncertowy show The Doors. Jednak na tle rodzimego kina muzycznego "Czuję się świetnie" jest ze wszech miar filmem wartym uwagi. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.07.20 00:12:40
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski