1989
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski za rok 1988
1989
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu dokumentalnego
za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Pałka
1989
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono
1989
Huesca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda "Brązowy Tancerz", nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Pałka
1989
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Prezydenta Gdyni
1988
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Specjalna "Srebrny Lajkonik", nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Pałka
1988
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych; do roku 2000 Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Główna "Srebrny Smok", nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Pałka
1988
Berlin Zachodni (Europejski FFK)
II Nagroda, nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Pałka
1987
1987
Moskwa (MFF) nagroda specjalna jury
1987
Moskwa (MFF) nagroda Stowarzyszenia Filmowców Radzieckich
1987
Mannheim (MTF) Dukat Filmowy
1987
Mannheim (MTF) Międzynarodowa Katolicka Nagroda Filmowa
1987
Mannheim (MTF) nagroda FIPRESCI
1987
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut reżyserski, nagrodę otrzymał/a
Robert Gliński
1987
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie Dziennikarzy
1987
Gdańsk (Młode Kino Polskie) Grand Prix ufundowane przez ministra do spraw młodzieży
1987
Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Forum Młodego Kina
1986
Złoty Ekran (przyznawany przez pismo "Ekran"), nagrodę otrzymał/a
Edward Żentara
1986
Wawrzyn "Radaru" (przyznawany przez tygodnik "Radar")
za umiejętność kreowania rzeczywistości w filmie "Niedzielne igraszki" oraz w spektaklu teatru tv "Szkoda słońca", nagrodę otrzymał/a
Robert Gliński
1986
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego
za rok 1985; nazwa nagrody: Nagroda Kinematografii za najwybitniejsze osiągnięcia programowe w dziedzinie filmu, nagrodę otrzymał/a
Witold Leszczyński
1986
Nagroda Szefa Kinematografii w dziedzinie filmu dokumentalnego, nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Pałka
1986
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono
1986
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie"
za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Feliks Falk
1986
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Ludwik Pak
1986
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda Festiwalu "Złote Lwy Gdańskie"
1984
Haugesund (MFF) główna nagroda krytyki
1984
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie"
1984
Białystok (Konfrontacje Filmowe "Młodzi za i przed kamerą") Nagroda Publiczności
1983
Vevey (MFF Komediowych) nagroda publiczności
1983
1983
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda za dokumentację ważnego tematu, nagrodę otrzymał/a
Julian Pakuła
1982
Don Kichot (Nagroda PF DKF) Nagroda dla zestawu filmów Studia Irzykowskiego
1981
Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość") III Nagroda "Brązowy Medal", nagrodę otrzymał/a
Marcel Łoziński
1981
Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość") Nagroda dziennikarzy "Czarcia Łapa", nagrodę otrzymał/a
Marcel Łoziński
1981
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Brązowy Lajkonik
w kategorii filmu dokumentalnego, nagrodę otrzymał/a
Marcel Łoziński
1981
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut reżyserski, nagrodę otrzymał/a
Marcel Łoziński
1981
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie", nagrodę otrzymał/a
Edward Żebrowski
1981
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie Honorowe
za rolę, nagrodę otrzymał/a
Michał Bajor
1981
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie Honorowe
za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Witold Stok
1980
Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: najlepszy film fabularny o tematyce współczesnej; za rok1979; nazwa nagrody: Nagroda "Filmu"
1979
Syrenka Warszawska (Nagroda Klubu Krytyki Filmowej SDP)
przyznana podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie, nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Pałka
1979
Lublin (Międzynarodowe Forum Film."Człowiek-Praca-Twórczość") Grand Prix
w kategorii filmów krótkometrażowych, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Skurski
1979
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Brązowy Lajkonik
w kategorii filmu dokumentalnego, nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Pałka
1979
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie"
1978
Syrenka Warszawska (Nagroda Klubu Krytyki Filmowej SDP)
przyznana podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Skurski
1978
Rzeszów (Przegląd Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Dziennikarzy, nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Pałka
1978
Rzeszów (Przegląd Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Skurski
1978
Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość") III Nagroda "Brązowy Medal", nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Skurski
1978
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Brązowy Lajkonik
1978
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Specjalna "Srebrny Lajkonik", nagrodę otrzymał/a
Tomasz Lengren
1978
Kielce (Ogólnopolski Przegląd Filmów z zakresu oświaty zdrowotnej) II Nagroda
1978
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda redakcji "Głosu Wybrzeża"
za podjęcie tematyki szczególnie istotnej dla ochrony dóbr kultury narodowej, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Wojciechowski
1977
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Brązowy Lajkonik, nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Pałka
1976
Nagroda "Filmu" za najlepszy debiut w filmie krótkometrażowym; przyznana za rok 1975
1976
Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość") II nagroda, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Wojciechowski
1976
Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość") nagroda dla młodego twórcy "Złoty Koziołek", nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Wojciechowski
1976
Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość") nagroda dziennikarzy "Czarcia Łapa", nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Wojciechowski
1976
Lublin (Ogólnopolski Festiwal Filmów Rolniczych) III Nagroda, nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Pałka
1976
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Grand Prix "Złoty Lajkonik" (do 1964 "Złoty Smok Wawelski")
1976
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Specjalna "Srebrny Lajkonik", nagrodę otrzymał/a
Tomasz Zygadło
1976
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Jacek Petrycki
1976
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Jacek Petrycki
1975
Don Kichot (Nagroda PF DKF) przyznana podczas VII Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie
1974
Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: debiut reżyserski, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Wojciechowski
1974
Samowar, Nagroda Entuzjastów Kina (przyznawana przez DKF w Świebodzinie)
1974
1974
Kraków (Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji "Srebrny Lajkonik"
1973
1973
1972
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Dyplom Honorowy
za "wrażliwość spojrzenia na wciąż żywe obrazy pamięci narodowej", nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Wojciechowski