Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BORKOWIE Z SOLCA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1985
  • Barwny, 35 mm, 287 m, 10 min

Portret kilkupokoleniowej rodziny Borków, mieszkańców Solca nad Wisłą. Seniorka rodu Maria Borkowa przypomina dzieje miasta, któremu przywileje nadał Władysław Jagiełło. Istniało tu prężne środowisko kulturalne, rozwijał się handel. Dziś jest to miasteczko o charakterze rolniczym. Borkowie są animatorami życia kulturalnego i społecznego całej okolicy. Tadeusz Borek kieruje ośrodkiem zdrowia, który dzięki niemu otrzymał nowy budynek. Jego żona - młodsza Maria Borkowa - prowadzi Gminny Ośrodek Kultury, mieszczący się w odrestaurowanym, zabytkowym domu. Mieści się tu biblioteka, działają liczne sekcje i zespoły amatorskie. Najmłodszy członek rodziny Borków po ukończeniu studiów powrócił do Solca. To miasto - jak mówią - jest ich rodzinnym gniazdem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:31:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor