Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAROCIN

w WYDZIAŁ ŚLEDCZY IPN

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny. 44 min.

Jarocin - niewielkie miasteczko w Wielkopolsce. W latach 80-tych miejsce jednego z największych festiwali rockowych w Europie. W 2004 roku łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej wydał album, w którym przedstawione zostały nieznane wcześniej dokumenty dotyczące infiltracji festiwalu przez Służbę Bezpieczeństwa PRL. Dostarczają one nowej wiedzy o sposobach pracy ówczesnych tajnych służb, oraz pokazują niezwykłą skalę, na którą były zakrojone działania wobec festiwalu. W filmie, po raz pierwszy, można zobaczyć oryginalne raporty SB na temat Jarocina i dziesiątki zdjęć zrobionych przez funkcjonariuszy jego uczestnikom. Wśród nieznanych dokumentów są także sporządzone przez esbeków, analizy subkultur młodzieżowych, biorących udział w festiwalu. Poznajemy na przykład, jakie były według SB charakterystyczne cechy punkowców, skinów, heavy metalowców i satanistów. Inwigilacją objęty był również Marek Kotański, oraz środowisko oazowe, w którym SB widziało duże zagrożenie. W filmie biorą udział, między innymi: Walter Chełstowski, Krzysztof Skiba, Bartek Chaciński, Mirosław Pęczak, oraz Krzysztof Hajdasz (były oficer Departamentu III MSW). Film ilustrują fragmenty filmów "Jarocin", "Oh Rocku", oraz materiały telewizyjne związane z festiwalem, a w ścieżce dźwiękowej: fragmenty jarocińskich występów Siekiery, Dezertera, Made in Poland, czy Izraela.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl