Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEWYGODNY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 48 min

Ksiądz Stefan Batruch wciąż powraca do słów Jana Pawła II, które padły podczas pielgrzymki na Ukrainę w 2001 roku i dotyczyły dwóch najważniejszych postaci duchownej Ukrainy pierwszej połowy XX wieku Andrzeja i Klemensa Szeptyckich. Postanawia sprawdzić dlaczego postać Metropolity Lwowskiego Andrezja Szeptyckiego wciąż budzi silne emocje i kontrowersje. Zastanawia się także czy, a jeśli tak, to dlaczego Metropolita do dziś nie jest ani Błogosławionym ani Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata pomimo licznych prób czynionych w Instytucie Yad Vashem przez ocalonych przez Szeptyckiego oraz hierarchów kościoła Grecko Katolickiego w Watykanie, gdzie proces beatyfikacyjny trwa już ponad 50 lat. Szybko okazuje się, że postać Szeptyckiego do dziś może być niewygodna dla wielu współczesnych osób, polityków i organizacji. Czy tak jest w rzeczywistości, czy uda się odpowiedzieć na postawione pytania? Stefan Batruch przemierza kilka krajów świata w poszukiwaniu odpowiedzi. Spotyka niezwykłych ludzi, świadków, z których szczególnie jeden, okazuje się niezwykle ważnym i interesującym. Blisko godzina detektywistycznego kina z mnóstwem pytań, nie wyjaśnionych zagadek z przeszłości... mrocznej przeszłości i być może z finałem bez odpowiedzi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NIEWYGODNY w internecie

2017.02.11 04:13:06
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski