Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Tomasz Magierski

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

  • 2021
    Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") II Nagroda
    w kategorii: Losy Polaków pochodzenia żydowskiego i innych wyznań; uzasadnienie jury: "Film w atrakcyjnej i bardzo wysmakowanej formie opowiada losy dwu sióstr pochodzenia żydowskiego . Jedna z nich , kiedyś porównywana z Szirlejką, dziecięca gwiazda polskiego kina lat 30- tych, obecnie mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, opowiada w filmie sama o swojej rodzinie ,szczęśliwym dzieciństwie i o dramatycznych losach własnych i jej bliskich w okresie okupacji. Jej udało się wraz z matką przeżyć – przede wszystkim dzięki pomocy całego szeregu Polaków, którzy narażali dla niej i jej matki swoje życie a także dzięki małżeństwu matki z Niemcem a zapewne również dzięki posiadanym kosztownościom. Szkoda tylko, że starsza pani nie wspomina o tym, co groziło pomagającym jej i jej matce Polakom , gdyby dowidzieli się o tej pomocy Niemcy, wspomina za to kogoś, kto prawdopodobnie był szmalcownikiem. Z drugiej strony narrację filmu prowadzi za pośrednictwem cytatów ze swojego dziennika jej nieżyjąca siostra , która zginęła w czasie wojny w Holokauście. Ten swoisty dwugłos , na którym opiera się narracja filmu jest bardzo trafnym rozwiązaniem formalnym , sprawiającym, ze film ogląda się z zapartym tchem , w sposób bardzo emocjonalny. Film jest przejmującym świadectwem tragedii polskich Żydów i obywateli polskich żydowskiego pochodzenia , pokazuje też obecny stan świadomości tych , którzy ocaleli choć bardzo wiele przed laty przeszli i otarli się o śmierć"
  • 2020
    Warszawa (Festiwal Filmów Emigracyjnych "Emigra") Nagroda Specjalna "Miedziana Emigra"
    za "wielowymiarowość opowieści o dramatycznych losach Reni Spiegel"
  • 2018
    Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") II Nagroda
    w kategorii: Filmy i programy edukacyjne
  • 2016
    Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci") Nagroda Dyrektora Festiwalu
    za „artystyczne podjęcie tematu bohaterstwa polskich lotników i wzruszającą opowieść o powojennych losach ich oraz ich rodzin”
  • 2012
    Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy film dokumentalny
  • 2012
    Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy") "Brązowy Feniks"
  • 2012
    Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy") Nagroda Publiczności
  • 2012
    Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Nagroda dla najlepszego profesjonalnego filmu dokumentalnego

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2024.06.16 02:25:27
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.