Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIESIĄTE

w DEKALOG... PO DEKALOGU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny. 30 min.

Opowieść o ludziach, którzy nie mają domu ale mają marzenia. Doświadczeni przez los, żyją bez zawiści, mają odwagę tęsknić. Nie chcą być statystami własnej historii, ale jej aktorami. Zazdrość innych dodaje im sił. Bogumił i Tadeusz są bezdomni. Jeden kiedyś pił, oszukiwał i kradł, a drugi przez ponad rok mieszkał w cmentarnym grobowcu. Zawsze jednak można nie tylko przetrwać, ale i zacząć wszystko od nowa. Tadeusz i Bogumił odkryli, że własne oczekiwania i nadzieje wystarczy w tym celu zamieniać w rzeczywistość. Trzeba tylko zacząć działać. Bogumił po kolejnym wyroku postanowił, że już nigdy nie wróci za kraty. Pewnego dnia kolega ze schroniska zabrał go na casting. Od tamtej pory mężczyzna grał już w 14 filmach. Nie mówi, że statystuje, tylko że gra. Dzisiaj marzy o mieszkaniu, a także o nowych rolach. W schronisku poznał Tadeusza i teraz wspólnie przeżywają największą przygodę życia, najważniejszą z ról. Ich historia to współczesna wersja odwiecznego mitu o upadku i ponownych narodzinach. Bogumił i Tadeusz dziś czekają na telefony z agencji, na informację o kolejnych castingach, o następnych rolach. Potrafią cierpliwie spędzić na planie cały dzień tylko po to, aby kilkanaście razy powtórzyć jedną scenę. W schronisku czeka na nich Mirek - wieczny malkontent i kpiarz, który wypytuje ich o zarobki i złośliwie drwi z ich marzeń. Jego zazdrość dodaje im jednak sił. Zabiegani w codzienności, zagubieni wśród wartości zapominamy nie tylko o innych, ale także o sobie i o swoich marzeniach. Ale czasem niektórym udaje się je zrealizować. Właśnie o tym jest ta opowieść. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego