Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZODEM DO PRZODU... SŁAWOMIR MROŻEK

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1979
 • Gatunek:
  Film oświatowy, Film o sztuce
 • Barwny, 16 min

Fragmenty inscenizacji wybranych dzieł Sławomira Mrożka poprzedzają zdjęcia dokumentalne, nawiązujące do prezentowanych w filmie dramatów Mrożka. Relacja mieszkanki jednego z warszawskich osiedli, w mieszkaniu której sam Picasso namalował na ścianie rysunek i perturbacje z tym związane, skojarzona została z fragmentem spektaklu Teatru Telewizji pt.: "Męczeństwo Piotra O'HEYA". Zdjęcia dokumentalne z wystąpień młodzieży lewackiej poprzedzają fragment "TANGA". Prologiem do "EMIGRANTÓW" są kroniki filmowe o kryzysie i wyobcowaniu emigrantów. W filmie wykorzystano materiały z Archiwum Polskiej Kroniki Filmowej.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:39:50
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl