Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAPOMNIANE PIÓROPUSZE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • 25' .Barwny,

Film opowiada o przedziwnej sytuacji, do jakiej doszło w samym centrum Wałbrzycha. Tuż przy ruchliwej ulicy, około stu ludzi codziennie z narażeniem życia wydobywa tam węgiel. Ci ludzie to bezrobotni, przede wszystkim byli górnicy, którzy wolą w ten sposób zarabiać na życie niż chodzić do opieki społecznej po 20 złotych zasiłku. Wiedzą, że wydobywanie węgla z biedaszybów jest procederem nielegalnym, lecz zaciekle bronią swoich dziur w ziemi: pozwolili zasypać tylko te, w których już nie fedrują. Właściciel działki, na której to robią, jest rozgoryczony. Kupił ją sześć lat temu od likwidowanego zakładu górniczego "Julia". Chciał na niej postawić hurtownię lub sklep. Na razie jednak ma pole z 50 dziurami o głębokości pięciu metrów, wokół których krzątają się jak mrówki coraz lepiej zorganizowani mężczyźni, nie przyjmujący do wiadomości żadnych argumentów.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:31:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl