Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SERCE ZA ŚLUZĄ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1995
  • 27 min

To niełatwe zajęcie, zwłaszcza dla młodych kobiet. Jest ich sześć. Pracują na zmiany. Tak, by w pierwszej w Polsce i jednej z nielicznych na świecie Pracowni Biologicznej Zastawki Serca w Zabrzu zawsze była któraś z nich. Bo ludzie giną i umierają całą dobę, a wówczas - także nocą - ich serca przywożone są właśnie tu. Potem, w całkowitej izolacji od świata, w sterylnie czystym pomieszczeniu, kobiety wypreparowują zastawki z tych serc i przygotowują je do wszczepienia pacjentom kliniki kardiologicznej. Kamera towarzyszy im w drodze do pracowni, a potem śledzi wszystkie czynności - jak przebierają się, zakładają ubrania szczelnie osłaniające ich ciała, wchodzą do śluzy strzegącej dostępu do pracowni, gdzie następuje oczyszczenie okryć, potem zakładają rękawiczki, przygotowują narzędzia, wyjmują serca z pojemników... W tym czasie bohaterki filmu opowiadają o swych lękach, wątpliwościach, przeżyciach z tamtych dni, gdy pierwszy raz zetknęły się z tym zajęciem. Snują też refleksje o ludzkim życiu, zrodzone z ciągłego obcowania ze śmiercią. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:19:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor