Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CIEŃ. WSPOMNIENIE O JERZYM GIEDROYCIU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • 29'

14 września 2000 roku w podparyskim Maisons-Laffitte zmarł Jerzy Giedroyc. Jego pogrzeb odbył się kilka dni później w miejscowości Le Mesnil-le-Roi. Był człowiekiem niezwykłym, a jego dzieło - miesięcznik "Kultura" i wydawnictwo - czymś jedynym w swoim rodzaju. O dokonaniach Redaktora napisano już i powiedziano wiele. O nim samym - mniej. A był człowiekiem ciepłym, życzliwym i szczodrym, a także dowcipnym, z wyrafinowanym poczuciem humoru, bohaterem mnóstwa anegdot. O takim Jerzym Giedroyciu, jego postawie i poglądach rozmawiają - zachęceni przez Jerzego Kisielewskiego, syna Stefana - najbliżsi i wypróbowani towarzysze codziennej pracy Redaktora: Zofia Hertz i jego młodszy brat Henryk Giedroyc, a także pisarz Jarosław Abramow-Neverly, architekt i polityk Czesław Bielecki, poeta Tomasz Jastrun, publicysta Wojciech Skalmowski, pisarz i filmowiec Bolesław Sulik oraz dziennikarz Leopold Unger. Zebrali się w siedzibie "Kultury" - gdzie jeszcze zdaje się pozostał niemal dostrzegalny jego cień. Ludzie ci, choć znają się osobiście, w tym właśnie miejscu spotkali się wszyscy zapewne po raz pierwszy. Kamera obserwuje ich z boku. Mikrofony rejestrują słowa. Uczestnicy spotkania wspominają tego, który odszedł bez dystansu i bez zewnętrznej ingerencji realizatorów filmu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:16:03
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych