Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYKOLEJENI

 • Tytuł alternatywny: HISTORIA JAKICH WIELE
 • Tytuł alternatywny: ASZANTKA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1913
 • Premiera:
  1913. 01. 06
 • 1300 m,
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Szwaczka Władka kocha dzielnego robotnika, ale matka ciągle utyskuje na biedę i powtarza: Władka, nie bądź głupia. Pod wpływem tych rad Władka nie pozostaje bierną na podszepty Nolskiego, ciemnej kreatury nie gardzącej wszelkiego rodzaju posługami, do stręczycielstwa włącznie. Zostaje kochanką hrabiego, doprowadza go do ruiny i samobójstwa. Wiadomość o samobójstwie hrabiego z początku podziałała na Władkę, lecz prędko otrząsnąwszy się z przykrego wrażenia z kielichem szampana w ręku wykrzyknąwszy "Niech żyje życie" zaczyna słuchać propozycji Nolskiego co do "nowego dobrego interesu".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ASZANTKA
Komedia
AutorWłodzimierz Perzyński
Pierwowzór
EDUKACJA BRONKI
AutorStefan Krzywoszewski

Patrz także:
schowaj

 • 1966
  Spektakl telewizyjny / Włodzimierz Perzyński / Stanisław Brejdygant
 • 1987
  Spektakl telewizyjny / Włodzimierz Perzyński / Ignacy Gogolewski
 • 1994
  Spektakl telewizyjny / Włodzimierz Perzyński / Andrzej Łapicki
 • 2019
  Spektakl telewizyjny / Włodzimierz Perzyński / Jarosław Tumidajski
2019.04.30 00:12:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman