Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FLORIAN

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1938
 • Premiera:
  1938. 10. 28
 • 88 min

  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

Młody dziedzic Alfred Rupiejko kocha - nie bez wzajemności - Bronkę Wereszczyńską. Na ziemiach polskich szaleje zawierucha wojenna. Cofają się armie rosyjskie, wkraczają wojska niemieckie. Niemcy się wycofują, pojawiają się wojska radzieckie. Bronka i jej czterej bracia ukrywają pamiątkowy dzwon zwany "Florianem", chroniąc go przed rekwizycją... Wie o tym niejaki Horehlad, żywiący nie odwzajemnione uczucie dla Bronki, i denuncjuje rodzinę Wereszczyńskich przed okupantami niemieckimi, dziadek zaś zatrzymany zostaje jako zakładnik po odnalezieniu trupa zamordowanego żołnierza niemieckiego... W końcu broniącemu się bohatersko Wereszczyńskiemu i Bronce śpieszą z pomocą legioniści. Bronka i Alfred znów są razem, a "Florian" zawisnął na dawnym miejscu, bije radośnie i zwycięsko.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
FLORIAN Z WIELKIEJ HŁUSZY
Powieść
AutorMaria Rodziewiczówna

Varia
pokaż

2017.11.12 01:01:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego