Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ROK 1914

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1932
 • Premiera:
  1932. 02. 26
 • 2200 m

Jerzy Mirski, w przeddzień ślubu, nie zawahał się opuścić ukochanej - dla miłości Ojczyzny. W szaleńczej wyprawie po plany sztabu rosyjskiego w Kieleckiem zostaje ciężko ranny. Potyczka odbywała się w okolicy dworku narzeczonej, gdzie znalazł ratunek i najczulszą opiekę kochających dłoni. Nagle zjawia się lotny oddział kozacki pod wodzą oficera i wykrywa jego obecność. Dowódca kozacki poznaje w nim śmiałka, który porwał plany rosyjskiego sztabu. Gdzie plany ?! Mirski zaciął się w grobowym milczeniu. Nawet za cenę życia nie zdradzi tajemnicy. Hanka szaleje ! Z odrazą w sercu błaga o litość brutalnego kozaka, oczarowanego jej pięknością dziewiczą . . . gotowa jest nawet za życie ukochanego poświęcić siebie samą . . . on musi żyć ! Chytry kozak przyczaił się . . . obiecuje darować życie Mirskiemu, lecz jednocześnie wydaje rozkaz - rozstrzelać. Już śmierć rozpostarła swe skrzydła nad głową nieszczęsnego jeńca . . . już dzicz żołdacka prowadzi go na miejsce stracenia . . . Wtem na horyzoncie zamajaczyły sylwetki pędzącej na odsiecz kawalerii polskiej . . . wściekły galop krzesze skry spod kopyt końskich. Jerzy i Hanka zostają uratowani.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2021.04.07 00:12:10
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency