Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SERCE NA ULICY

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1931
  • Film udźwiękowiony w Berlinie.

Młoda Rosjanka Nadieżda znalazłszy się na bruku warszawskim bez środków do życia, wpadła w sidła szpiega Cwietkowa. Staje się jego powolnym narzędziem. Cwietkow każe jej rozkochać w sobie urzędnika ministerium, Barczyńskiego. Nadjeżda pokochała jednak całą siłą swej gwałtownej natury i wzbudziła w nim miłość. Chce go więc uratować, a nie zgubić. I Barczyński pokochał piękną Nadieżdę. Kompromituje żonę, zdradza, a w końcu porzuca . . . Policja zaskakuje na Pradze zebranie komunistyczne, które odbywało sie przy udziale funkcjonariusza poselstwa ościennego państwa oraz odkrywa ciało zamordowanego generała rosyjskiego - emigranta. Prowadzący śledztwo kapitan Kłos każe aresztować Barczyńskiego pod zarzutem udziału w aferze szpiegowskiej . . . Kiedy bohater zostaje zwolniony, prosi żonę: "Zostań, może się wszystko da naprawić".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SERCE NA ULICY
Powieść
AutorStefan Kiedrzyński
Pierwsze wydanie: 1930
2020.09.18 00:15:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency