Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O CZEM SIĘ NIE MYŚLI

 • Tytuł alternatywny: O CZYM SIĘ NIE MYŚLI
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1926
 • Premiera:
  1926. 04. 29
 • 3000 m,
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Młody, zdolny muzyk osiągnąć zawrotne szczyty szlachetności. Zakochany w córce robotnika - Zosi, zaręczony z nią mimo sprzeciwów rodziców obarczonych przesądami klasowymi, wybaczył ukochanej wszystko: i to, że z przygodnym amantem, zarażona chorobą weneryczną, przekracza próg ojcowskiego domu w chwili, gdy bohater chce ją witać po powrocie z wojennej tułaczki; i to, że pocałunkiem złożonym na ustach siostry bezwiednie zabiła dziecko. Przebacza, była bowiem zbrukana, a jednak niewinna. W wątku patriotycznym bohater odpierał nawałę bolszewicką; wzięty do niewoli, próbował uciec; schwytano go i miano rozstrzelać, lecz ostatecznie puszczono wolno pod warunkiem, że doprowadzi do Polski grupę dywersantów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:01:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor