Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

EINE LIEBE IN DEUTSCHLAND

 • Tytuł alternatywny: UN AMOUR EN ALLEMAGNE
 • Tytuł polski: MIŁOŚĆ W NIEMCZECH
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  RFN, Francja
 • Rok produkcji:
  1983
 • Gatunek:
  Film wojenny
 • Barwny, 102 min

"Chciałem zrobić ten film dlatego, że we wszystkich moich wcześniejszych realizacjach - w "Pokoleniu", "Kanale" czy "Popiele i diamencie" - Niemcy pełnili rolę żywych tarcz. Ktoś do nich strzelał, oni się przewracali - i na tym koniec. Tak na ogół przedstawiano Niemców polskim powojennym kinie. Dlatego możliwość opowiedzenia o nich czegoś nowego bardzo mnie zaintrygowała. Chciałem zrobić ten film, bo jest to opowieść o Niemcach poza frontem. Czyli nie o takich, jakich widzieliśmy w czasie okupacji - uzbrojonych, brutalnych - nie o okupacyjnej armii, katach polskiego narodu. Chodzi o to, jak ci Niemcy zachowywali się u siebie w domu" - mówił o genezie "Miłości w Niemczech" Andrzej Wajda. Za kanwę scenariusza posłużyła ceniona książka Rolfa Hochhutha z 1978 roku. Akcja filmu dzieje się w latach II wojny światowej. W urokliwym miasteczku Brombach położonym blisko szwajcarskiej granicy młoda Niemka imieniem Pauline, której mąż pełni służbę na froncie nawiązuje romans z Polakiem, przywiezionym tu na roboty przymusowe. Łącząca ich namiętność po pewnym czasie stają się publiczną tajemnicą. W miasteczku narasta ferment, by wkrótce przemienić się w skandal. Spokojni obywatele ukazują swą drugą, wykrzywioną nienawiścią twarz, dochodzą do głosu mroczne instynkty... Dramatyczna historia zakazanej miłości opowiadana jest z perspektywy syna Pauline, który w czasie feralnego romansu matki był małym dzieckiem. Teraz, po latach jedzie wraz ze swoim synem do Brombach, by szukać odpowiedzi na dręczące go pytania: Dlaczego wówczas ludzie byli tak okrutni? Jak doszło do tak niebywałego wypaczenia ich sumień i wrażliwości? Czy rozmowy ze świadkami tamtych, tragicznych wydarzeń zdołają coś wyjaśnić?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MIŁOŚĆ W NIEMCZECH
Powieść
AutorRolf Hochhuth
2020.05.08 00:31:28
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski