Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UNE PETITE VIE TRANQUILLE

  • Tytuł polski: SPOKOJNY ŻYWOT
  • Film fabularny - telewizyjny
  • Produkcja:
    Polska, Francja
  • Rok produkcji:
    1991
  • Barwny, 45 min

Adaptacja prozy Andre Laya. Akcja filmu toczy się zimą, w małym miasteczku. Na miejscowym cmentarzu spędza noc Denis Lassart, artysta - włóczęga. Pogryziony przez psa szuka lekarza, lecz niestety bezskutecznie. Zdesperowany, nocą włamuje się do stojącej na uboczu luksusowej willi. Ku swemu zdziwieniu znajduje w niej trupa mężczyzny. Nagle rozlega się dzwonek u drzwi. To zaniepokojona sąsiadka informuje, że pan Blanchet zostawił otwarty garaż. Denis, niewiele myśląc, podaje się za gospodarza i zza zamkniętych drzwi odkrzykuje, że jest chory. Następnie pakuje trupa do bagażnika, przebiera się w jego ubrania, wywozi zmarłego na odludzie i zakopuje. Rano telefonuje do sąsiadki już jako bratanek Blancheta z informacją, że wuj musiał zostać w szpitalu i dopóki nie wróci, Lassart zamieszka w jego domu. Denisowi nie dane jest jednak cieszyć się dostatkiem w spokoju i samotności. A wszystko za sprawą sąsiadki, która coraz bardziej się nim interesuje.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Powieść Andre Lay
AutorAndre Lay
2017.02.11 05:58:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman