Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOM PIRKÓW

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1998
 • Premiera:
  2000. 08. 05
 • Gatunek:
  Film dla dzieci (młodzieży)
 • Barwny (Kodak), 42 min

  Lokacje: Dom Dziecka w Obornikach Śląskich.

Dom Dziecka położony gdzieś na uboczu w lesie. Jest to dziwny dom - chodzą po nim wielbłądy, lamy i inne egzotyczne zwierzęta, rzeczywistość miesza się z fantazją. Jeden z wychowanków, Krzyś Pirek, znów zachorował. Leżąc w łóżku opowiada koledze swoją historię. Mieszkał kiedyś z matką pielęgniarką i bratem. Samotna kobieta zaniedbywała chłopców, poświęcając czas mężczyznom. Jednym z nich jest tajemniczy kominiarz. Krzyś poważnie zachorował musi dostać zastrzyk. Jego brat Adam bezskutecznie szuka matki. Wraca, a tam nie ma już ich domu. Kamienica, w której mieszkali zbuntowała się i odeszła. W wyrwie po domu Pirków stoją opuszczeni bracia. "Czarownik-kominiarz porwał moją mamę" - kończy swoją opowieść Krzyś.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DOM PIRKÓW (NIE USHERÓW I RZECZ RACZEJ AFRYKAŃSKA)
Opowiadanie
AutorZbigniew Brzozowski
Opowiadanie pochodzi ze zbioru "Dycha z Kopernikiem", pierwodruk: Warszawa 1976

Nagrody
schowaj

 • 1998
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Poznańskie Koziołki dla najlepszego odtwórcy roli dziecięcej
  w Konkursie Polskim
 • 1998
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Poznańskie Koziołki za scenografię
  w Konkursie Polskim

Patrz także:
schowaj

2021.09.09 00:19:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor