Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MARATOŃCZYK

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1985
 • Premiera:
  1988. 02. 11
 • Barwny, 28 min

  Lokacje: Lubomierz.

Główny bohater to pan Eugeniusz, który jest fotografem. Były sportowiec, niegdyś odnoszący sukcesy, mimo niemłodego już wieku postanawia przepłynąć jezioro. Mieszkańcy miasteczka z zaciekawieniem przyglądają się jego przygotowaniom do tego karkołomnego wyczynu. Nie wierzą w powodzenie przedsięwzięcia człowieka, mającego już bądź co bądź kilkadziesiąt wiosen na karku. Ich postawa i komentarze uświadamiają panu Eugeniuszowi, że przede wszystkim musi ostro trenować i jeszcze raz trenować.
Mimo różnych przeciwności mężczyzna nie poddaje się, za wszelką cenę próbuje wytrwać w swoim postanowieniu. Ma nawet wiernych kibiców, którzy wspierają go na treningach, zagrzewają go do walki i wierzą w niego. Tak gorąco dopingują go najmłodsi mieszkańcy miasteczka, uczniowie lokalnej podstawówki. Dzieci towarzyszą panu Eugeniuszowi podczas treningów, a potem asekurują z łódki. Tymczasem na horyzoncie pojawia się banda Wielkiego Rolo, która próbuje im przeszkodzić. A kiedy jest już po wszystkim, dzieci razem z panem Eugeniuszem świętują na brzegu sukces. "Maratończyk" dostaje nawet od nich koszulkę z napisem.
W zdjęciach filmowych wzięli udział członkowie orkiestry dętej Zakładów Azotowych w Gryfowie oraz dzieci z urokliwego Lubomierza, gdzie w wakacje 1985 r. powstawał "Maratończyk". [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.24 00:34:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency