Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BARWY UCZUĆ

 • Podtytuł: ALBO MIŁOŚĆ UMARŁA, NIECH ŻYJE MIŁOŚĆ
 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2023
 • Premiera:
  2023. 03. 13
 • Barwny, 64 min

  Bezpośrednia transmisja spektaklu prezentowanego w ramach poniedziałkowego Teatru Telewizji w TVP 1.

Scenariusz został oparty na dwóch dramatach Alfreda de Musseta – „Kaprys” i „Drzwi muszą być albo otwarte albo zamknięte” – oraz fragmentach zbioru „Maksymy i rozważania moralne” François de La Rochefoucauld, wydanych anonimowo w roku 1664. Inscenizacja porusza wspólny dla obu tekstów temat miłości. Przedstawienie rozgrywa się w trzech planach, które tworzą spójną opowieść o rodzącym się i rozwijającym uczuciu między dwojgiem ludzi.
Bohaterowie wykorzystują kanony sztuki uwodzenia, poszukując sposobu, który pozwoliłby ich relacji rozkwitnąć i zamienić język zalotów na język miłości. Każdą z historii osadzono w innym czasie, pokazując uniwersalizm potęgi uczuć i powtarzalność sposobów zdobywania ukochanej osoby.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KAPRYS
AutorAlfred de Musset
PrzekładTadeusz Żeleński (Boy)
Pierwowzór
DRZWI MUSZĄ BYĆ ALBO OTWARTE ALBO ZAMKNIĘTE
AutorAlfred de Musset
PrzekładJerzy Lisowski
Pierwowzór
MAKSYMY I ROZWAŻANIA MORALNE
AutorFrancois de La Rochefoucauld
PrzekładTadeusz Żeleński (Boy)

Patrz także:
schowaj

2023.03.23 00:35:11
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman