Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAKLĘTE REWIRY

 • Spektakl telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2023
 • Premiera:
  2023. 01. 09
 • Barwny, 83 min

  Telewizyjna wersja spektalu teatralnego, którego premiera odbyła się 11 września 2011 roku w Teatrze Konsekwentnym (obecnie WARSawy) w Warszawie.

Spektakl na podstawie powieści Henryka Worcella opowiada historię wiejskiego chłopaka, który zatrudnia się jako pomywacz w hotelu „Pacyfik”.
Akcja rozgrywa się w latach 30. XX wieku w Krakowie. Młody chłopak wspina się po szczeblach kelnerskiej kariery. Restauracja, w której pracuje, staje się symbolem zamkniętego świata, rządzonego bezwzględnymi zasadami walki o pozycję i przetrwanie.
Tekst Worcella, na podstawie którego powstał spektakl Adama Sajnuka, nie był wcześniej wystawiany na innych scenach. Jego inscenizacja opiera się na realistycznej fabule i błyskotliwych dialogach, a formą nawiązuje do performance’u. – Widzowie stają się nie tylko widzami, lecz także podglądaczami, sędziami wydarzeń, uczestnikami wyścigu szczurów – powiedział reżyser o roli publiczności w teatrze żywym. – Zmuszam w ten sposób odbiorców do głębszej refleksji i oceny.
W realizacji telewizyjnej widownia zostanie powiększona o tysiące tych, którzy zasiądą przed telewizorami w dniu premierowej emisji. Ogromnym walorem „Zaklętych rewirów” jest to, że przedstawiony świat i wydarzenia z lat 30. ubiegłego wieku pozostają wciąż aktualne w kontekście współczesnej rzeczywistości, w której również ważne są hierarchiczne struktury i szalony pęd do kariery.(TVP)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ZAKLĘTE REWIRY
Powieść
AutorHenryk Worcell

Patrz także:
schowaj

2023.01.21 00:18:02
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski